بیمارستان زنان و زایمان

بیمارستان زنان و زایمان بهترین بیمارستان برای زایمان و مراقبت های ویژه دوران بارداری می باشد ، این بیمارستان ها با بهره گیری از پزشکان متخصص و فوق تخصص در رشته های درمانی زنان و نوزادان و بیهوشی و با دارا بودن بخش های فعال جراحی زنان و زایمان و بخش نوزادان بلوک زایمان و اتاق عمل و اورژانس پذیرای بیماران بیمه ای و آزاد می باشند .

یکی از دغدغه‌های بی‌شمار مادران باردار ، به خصوص در ماه‌های آخر بارداری ، انتخاب بیمارستان مناسب برای زایمان است . برای انتخاب یک بیمارستان زنان و زایمان مناسب باید به فاکتورهای متفاوتی توجه کنید .
هزینه‌ای که برای زایمان درنظر گرفته‌اید ، نزدیکی به منزل، پرسنل و تمیزی بیمارستان و مجهز بودن آن از عواملی هستند که تمام مادران دوست دارند برای یک زایمان راحت آن را داشته باشند.
البته در بسیاری از موارد پزشکان خودشان بیمارستان خاصی را مدنظر دارند و فقط در آن کار می‌کنند . اما به هر حال اگر قرار است خودتان بیمارستان‌تان را انتخاب کنید، بهتر است با بیمارستان‌ زنان و زایمان در تهران آشنا باشید . البته تمام بیمارستان‌های تهران بخش زنان دارند ، اما این چند بیمارستان ، به طور تخصصی برای مادران در تهران فعالیت می‌کنند .

یمارستان خوب یعنی چه ؟

بیمارستان مناسب برای زایمان ، بیمارستانی است که زایمان سالم و بدون مشکل در آنجا انجام شود و مادر و نوزاد به سلامت آن را ترک کنند . امکانات رفاهی و درمانی بیمارستان برای مادر و نوزاد ، تمیزی و هتلینگ بیمارستان ، توجه به نیاز های کودک و مادر در بیمارستان و چگونگی رفتار پرستاران و کادر درمان از زمان پذیرش تا موارد اورژانسی و ترخیص ، از جمله عواملی است که بیمارستان ها را در درجات مختلف قرار می دهد.

معمولا مسایل و مشکل های زایمان قابل پیش بینی نیست، بنابراین بیمارستان باید امکاناتی داشته باشد تا پزشک بتواند ضمن مراقبت کامل از مادر و نوزاد، همه شرایط احتمالی را در نظر بگیرد ، چه در زایمان طبیعی و چه در سزارین که ممکن است عوارضی داشته باشد.

اینطور نیست که هر بیمارستانی که هزینه بیشتری دریافت می کند بهتر سرویس می دهد بلکه هستند بیمارستان هایی که با یک هزینه متوسط به شما و نوزادتان سرویس می دهند و زایمان خوبی را هم تجربه خواهید کرد.