لیست دندانپزشکان زیبایی

دندانپزشک زیبایی

دندانپزشک زیبایی با شناخت اصول حاکم بر داشتن یک لبخند زیبا اقدام به درمان طراحی لبخند می نماید ، دندانپزشکی ، آمیزه‌ای از هنر و علم است که باعث ایجاد زیبایی ظاهری ( زیبایی شناسی ) ، سلامت دندان‌ ها و سایر زمینه‌های مرتبط می‌شود ؛ بنابراین در لفظ کلمه ، همهٔ دندانپزشکان در تلاشند تا ظاهر افراد را زیبا سازند .

لازمه دریافت یک نتیجه خوب برای زیبایی دندان ها انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی می باشد تا با بکارگیری بهترین روش و با کیفیت ترین مواد بتوان نتایج بسیار مطلوبی را دریافت کرد ، بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی باید مجهز به جدیدترین تجهیزات روز دنیا و کادر پزشکی مجربی باشد تا بتواند بهترین خدمات را ارئه کند . در ادامه مطلب در رابطه با روش هایی که برای زیبایی دندان مورد استفاده قرار می گیرد توضیحاتی داده می شود تا در این زمینه اطلاعات لازم را بدست آورید و با بکار گیری بهترین روش، زیبایی دندان های خود را چندین برابر کنید .

 

تکنیک های مدرن امروزی به دندانپزشک کمک فراوانی کرده اند ، امروزه با روش های نظیر استفاده لمینت ها و روکش های دندانی ، روش های سفید کردن دندان ها ، جرم گیری و انواع جراحی های زیبایی لثه و…. زیبایی برای فرد به بهترین نحو تامین می شود ، از تکنولوژی های نوین امروزی می توان به تکنولوژی کد کم اشاره کرد که زیباترین ریستوریشن های دندانی در سریعترین زمان ممکن با این تکنولوژی قابل ساخت است .

دندانپزشکی زیبایی شامل چه درمان‌هایی می‌شود ؟

ارتودنسی نامرئی

محبوب‌ترین جایگزین بریس‌های ارتودنسی ، بریس‌های نامرئی هستند زیرا همانطور که نام آن‌ها نشان می‌دهد ، این بریس‌ها دیده نمی‌شوند ، این بریس‌ها نیز دندان‌ها را به همان روش بریس‌های معمولی ارتودنسی مرتب می‌کنند ، با این تفاوت که هنگام استفاده از آن‌ها ، لبخند ظاهر طبیعی خود را از دست نمی‌دهد .

سفید کردن دندان‌ یا بلیچینگ دندان

یکی از روش های دستیابی به طرح لبخند و دندان زیبا ، سفید کردن دندان است. سفید کردن دندان متداول‌ترین درمان دندانپزشکی زیبایی است ، زیرا می‌تواند به راحتی ظاهر یک لبخند را به طور قابل توجهی بهبود دهد . در حال حاضر ، تکنیک‌های مختلفی برای سفید کردن دندان وجود دارد ، که برخی از آن‌ها تنها در مطب انجام شده و برخی دیگر در خانه انجام می‌شوند .

ونیرها

ونیرها ، پوسته‌های فوق نازکی از جنس مواد همرنگ دندان هستند که برای پوشاندن سطح جلویی دندان‌ها جهت بهبود ظاهر لبخند طراحی شده‌اند . ونیرها به صورت سفارشی و متناسب با شرایط هر بیمار ساخته می‌شوند تا دندانپزشک مطمئن شود که آن‌ها کاملاً با دندان‌های بیمار مورد نظر تناسب داشته و ظاهری طبیعی دارند. از ونیرها می‌توان برای دندان‌هایی که دچار لب‌پریدگی ، لک ، عدم هم ترازی ، ناهمواری ، ساییدگی یا فواصل غیرطبیعی هستند استفاده کرد .

دندانپزشک زیبایی ,دندانپزشکی زیبایی, دندانپزشک, بهترین دندانپزشک زیبایی لمینیت دندان

امروزه لمینت دندان در بین عموم مردم بسیار شناخته شده است و افرادی که از ظاهر و رنگ دندان های خود ناراضی می باشند و می خواهند فرم بسیار زیبایی را در دندان های خود ایجاد نمایند متقاضی انجام این روش می باشند ، لمینیت دندان در دو نوع لمینیت سرامیکی و لمینیت کامپوزیتی است که بر اساس نظر خود فرد و دندانپزشک یکی از این دو نوع انتخاب می شود ، با قرار گیری لمینیت ها بروی دندان درخشندگی و سفیدی دندان ها چندین برابر می شود .

ایمپلنت دندان

در گذشته برای پر کردن جای خالی دندان از دندان های مصنوعی استفاده می شد اما امروزه ایمپلنت های دندانی جایگزین دندان های مصنوعی شده اند که انواع مختلفی دارد ، ایمپلنت‌های دندانی جایگزین ریشه‌های دندان می‌شود و پایه‌ای محکم و قوی برای دندان جایگزین متحرک یا ثابت و دائمی می‌شود که به گونه‌ای ساخته شده است تا کاملاً با دندان‌های طبیعی همخوانی داشته باشد.

میزان موفقیت مراحل ایمپلنت دندان متغیر است و به محل قرار گرفتن ایمپلنت در فک بستگی دارد. در هر حال میزان موفقیت ایمپلنت در مجموع بیش از ۹۸ درصد است . دندان‌های کاشته شده در صورت مراقبت صحیح و اصولی مادام‌العمر خواهد بود .

پروتزهای دندان

نصب پروتز یک عمل دندانپزشکی زیبایی است که از آن برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شود . پروتزهای دندانی راه حل بلند مدتی هستند که بیمار با استفاده از آن‌ها صاحب لبخندی با ظاهری طبیعی و سالم می‌شود . این پروتزها به روش جراحی در استخوان فک کاشته شده و می‌توانند راه حل مناسبی برای تمام افرادی باشند که خواهان جایگزینی دندان‌های از دست رفته و به دست آوردن یک لبخند زیبا هستند (البته به جز کودکان).

طراحی لبخند درمانی مناسب برای دندانپزشکی زیبایی

لبخند زیبا باعث احساس اعتماد به نفس در فرد می شود . ایجاد تناسب بین لثه ها و لب ها یکی از اصول طراحی لبخند محسوب می شود . دندانپزشک زیبایی با تکنولوژی ها مدرن امروزی طراحی لبخند را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد . نرم افزارهای طراحی لبخند از برنامه های جدید و مدرن امروزی است که دندانپزشک زیبایی می تواند به بهترین نحو از آن استفاده کند .

با نرم افزار طراحی لبخند بیمار هم می تواند نتیجه درمان را در همان مراحل ابتدایی ببیند و به دندانپزشک زیبایی در روند درمانی کمک کند . بهترین دندانپزشک زیبایی بایستی از تکنولوژی های مختلف من جمله نرم افزارهای کمکی دندانپزشکی جهت درمان استفاده کند . بهترین دندانپزشک زیبایی تهران را با توجه به تخصص و تجهیزات مورد استفاده آن انتخاب کنید .

پر کردن دندان با مواد همرنگ دندان

رزین‌های کامپوزیت ، که یک سری مخلوط پلاستیکیِ همرنگ دندانِ حاوی دی‌اکسید سیلیکون هستند می‌توانند به دندان‌ها ظاهری جذاب و سالم بدهند . رزین‌های کامپوزیت ، مزایای زیادی نسبت به فیلرهای سنتی نقره یا آمالگام دارند .

باندینگ دندان

در این روش از مواد رزینی همرنگ دندان برای بهبود ظاهر دندا‌ن‌های بدرنگ یا لب‌پریده ، بستن فاصله بین دندان‌ها ، تغییر شکل یک دندان‌ها ، یا افزایش ارتفاع یک دندان استفاده می‌شود . باندینگ دندان با استفاده از یک چسب مخصوص و یک نور سخت کننده با شدت بالا انجام می‌شود .

در برخی موارد از باندینگ به جای ماده پر کننده آمالگام ؛ برای محافظت از بخشی از دندان که لایه‌های محافظ عصب‌های آن از بین رفته‌اند ؛ یا محافظت از ریشه‌هایی که به خاطر تحلیل لثه نمایان شده‌اند نیز استفاده می‌شود .