متخصص پوست و مو پزشکی است که در زمینه درمان بیماری‌های پوست ، مو و ناخن و نواحی حاوی مایع مخاطی در بدن ( مانند داخل دهان ، بینی و چشم‌ها) تخصص دارد . یک متخصص پوست و مو و زیبایی باتجربه و باصلاحیت می‌تواند به شما کمک کند که احساس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید و از پوست سالم‌تری برخوردار باشید.

متخصصین پوست و مو و زیبایی

متخصصین پوست ، بعد از به اتمام رساندن دوره پزشکی عمومی ، چهار سال دیگر ، آموزش‌های تخصصی می‌بینند و در زمینه پوست و مو و ناخن کاملا تخصص می‌یابند . این پزشکان با جدید‌ترین و به روز‌ترین اطلاعات و روش‌های عمل زیبایی که در ۵۰ سال اخیر ارائه شده ، آشنایی کامل دارند .

این روش‌ها عبارتند از : درمان جای جوش و آسیب‌های ناشی از اشعه آفتاب ، چین و چروک‌های ریز صورت ، خطوط چهره ، لک های قهوه‌ای رنگ روی پوست ، انجام روش جراحی باز برای درمان سرطان پوست ، درم‌ابریژن ، کاشت مو ، پیلینگ شیمیایی ، جراحی لیزری ، لیپوساکشنِ ، اسکلروتراپی برای رفع رگ‌های واریسی ، تزریق چربی ، تزریق بوتاکس ، تزریق ژل‌هایی مانند رستیلین و اسکولپترا و کلاژن، لایه برداری بالیزر، جوانسازی پوست و درمان واریس با تکنیک‌های پیشرفته.

متخصص پوست و مو و زیبایی به درمان و رفع مشکلات مربوط به پوست می‌پردازد و هدف او بهبود ظاهر فرد است . متخصصین پوست و مویی که در زمینه زیبایی فعالیت دارند ، دوره‌ی فلوشیپ در زمینه‌ی انجام عمل‌های زیبایی را گذرانده ان د. تمرکز این دوره‌ها بر جنبه‌های زیبایی شناختی ماند خطوط صورت ، رنگ و بافت پوست می‌باشد.

چگونه یک متخصص پوست و موی خوب پیدا کنیم ؟

شما قطعا پوست و زیبایی صورت خود را به تنها دستان کسی خواهید سپرد که به او اعتماد و به کارش اعتقاد دارید . در این جا به چند نکته مهم برای پیدا کردن بهترین دکتر متخصص پوست یا کلینیک زیبایی خوب می پردازیم .

 یک دکتر پوست خوب می تواند شما را به بیماران سابق خود که از نتایج درمان کاملا راضی بوده اند معرفی کند یا نتایج درمان بیماران قبلی را به شما نشان دهد ، به این ترتیب شما می توانید مطمئن شوید که سایر مراجعه کنندگان قبلی نیز از نتایج راضی بوده اند . یک پزشک متخصص قابل اعتماد همچنین با کمال میل درباره سوابق تحصیلی ، دوره های آموزشی و مدارک خود به شما توضیح می دهد .

یک متخصص پوست و مو و زیبایی همچنین قبل از شروع درمان ، طی یک جلسه مشاوره ، نوع پوست شما و درمان های مناسب برای آن و در کنار آن ، خواسته های شما را بررسی می کند تا بهترین نوع درمان را برای شما در نظر بگیرد و به طور کامل روش درمانی که برای شما در نظر گرفته است و دلیل انتخاب این روش را برای شما توضیح می هد و در نهایت هیچ الزام و اجباری برای اتخاذ درمان و پرداخت هزینه به شما تحمیل نمی کند .

به عنوان مثال برای از بین بردن موهای زائد توسط لیزر ، نوع لیزر باید با توجه به نوع پوست ، رنگ پوست و رنگ موها به دقت انخاب شود . با این اوصاف در صورتی که قبل از لیزر موهای زائد یک جلسه مشاوره برای بررسی و در نظر گرفتن موارد فوق نداشته باشید … لیزر مناسب برای پوست و موی شما انتخاب نمی شود و در نتیجه نتایج لیزر ممکن است همراه با عوارض زیاد و ریکاوری سخت باشد یا هیچ اثری و نتیجه ای نداشته باشد .

وظایف متخصص پوست و مو و متخصص پوست و مو و زیبایی چیست؟

متخصصان این رشته به تشخیص ، درمان و جلوگیری از بیماری‌های مربوط به پوست ، مو و ناخن‌ها می‌پردازند . این رشته دارای فلوشیپ‌های مختلفی از جمله زیبایی پوست و لیزر ، کاشت مو و درماتوپاتولوژی ( ارزیابی و تفسیر میکروسکپی ضایعات پوستی) است .

۱. دکترای پوست :
تشخیص ، درمان و جلوگیری از بیماری‌های مربوط به پوست ، مو و ناخن‌ها می‌پردازد .

۲. درماتوپاتولوژی :
با استفاده از نمونه‌گیری و بررسی نمونه‌ها با میکروسکوپ به تشخیص بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن‌ها می پردازد.

۳. جراح پوست :
عمل جراحی بیماری‌های پوست، مو و ناخن‌ها را انجام می‌دهد.

۴. جراحی زیبایی پوست :
به درمان پوست ، مو و ناخن‌ها می‌پردازد و بیشتر به ظاهر بیمار و انجام عمل جراحی زیبایی توجه می‌شود.